mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś31
mod_vvisit_counterWczoraj186
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1121
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3723
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8325
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu8457
mod_vvisit_counterWszystkie:78804


Designed by:
pogotowie komputerowe krosno

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 20 kwietnia 2014 r.

1. Dzwony procesji rezurekcyjnej oznajmiły nam przeżywaną dziś radość ze zwycięstwa życia i prawdy nad grzechem, złem i śmiercią.

Z racji przeżywanych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – wszystkim tu obecnym, waszym rodzinom, gościom - życzymy, aby Wielkanocna radość i chrześcijańska nadzieja przenikały każdy dzień i towarzyszyły Wam przez całe życie. Życzymy – zdrowych i błogosławionych Świąt, przeżytych w atmosferze jedności i radości.

2. Wyrażamy słowa wdzięczności za otrzymane życzenia z okazji przeżywanego we Wielki Czwartek - Dnia Kapłana oraz przeżywanych świąt. Pragniemy również wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Sacrum. Służbie liturgicznej dziękujemy za pomoc przy ołtarzu.

Dziękujemy również za okazaną pomoc w wykonaniu grobu i ciemnicy.

Słowa podziękowania wyrażamy także za założone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. – jak w niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Z racji przeżywanej oktawy Świąt Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obwiązuje post od pokarmów mięsnych

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie w dniu tym odbędzie się kanonizacja naszego wielkiego rodaka - bł. papieża Jana Pawła II. W naszej świątyni, który została podniesiona do godności Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będziemy ten dzień przeżywali w sposób szczególny. Będzie to jednocześnie Parafialny Dzień Wdzięczności za kanonizację – Jan Pawła II. Zachęcamy do przygotowania się do przeżycia tego Święta poprzez codzienne odmawianie Koronki oraz udział w nowennie do Bożego Miłosierdzia, każdego dnia o godz. 17:30.

W przyszłą niedzielę uroczysta suma odpustowa wraz z procesją,
z Najświętszym Sakramentem i obrazem Jezusa Miłosiernego - o godz. 15:00
. Liturgii będzie przewodniczył i homilię wygłosi zaproszony kapłan. Na uroczystość odpustową zostali zaproszeni także kapłani z dekanatu.

Msza Św. zostanie poprzedzona procesyjnym wniesieniem lampionu
ze światłem z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Prosimy, aby przynieść ze sobą lampiony bądź znicze. Po Mszy Św. zabierzemy światło do swych domów.

Przed godziną 21:37 - godziną „paschy” przejścia Jana Pawła II do „domu Ojca”; - godziną Jego „narodzin dla nieba”, lampiony zamieścimy w oknach swych domów na znak wdzięczności Bogu za świętość życia Jana Pawła II. Inicjatywa ta będzie miała miejsce w całej naszej Ojczyźnie. Światło Miłosierdzia będzie można zabrać do swych domów, również po Mszy Św. o godz. 18:00.

Podczas sumy odpustowej zostanie także poświęcony obraz – Jan Pawła II, który również będzie niesiony w procesji a następnie zawieszony na jednym z filarów naszej świątyni. Na zakończenie uroczystości zostanie pobłogosławione, zasadzone przed naszą świątynią - drzewko dębu, upamiętniające kanonizację Jana Pawła II.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w tej liturgii. Bardzo prosimy rodziców dziewczynek klas I, II oraz III o zaangażowanie swych pociech do sypania kwiatów podczas procesji.

Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, będą przeznaczone na wsparcie dzieł Caritas naszej Archidiecezji.

6. Przy wyjściu ze świątyni jest do nabycia świąteczne wydanie naszego parafialnego czasopisma – „Nazaret”. Należność – wrzucamy do skarbony. Jest również do nabycia „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość”.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 74

Msze Święte

Msze święte w niedzielę:
6:30, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00, 12:00, 13:00,
15:00, 18:00
Msze święte w dni powszednie:
6:30, 8:00, 15:00, 18:00

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
Poniedziałek – Piątek
9.00 – 11.00
16:00 do 17:30
Sobota
9.00 – 11.00
Więcej informacji tutaj

Sponsorzy: