mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś335
mod_vvisit_counterWczoraj235
mod_vvisit_counterW tym tygodniu911
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2058
mod_vvisit_counterW tym miesiącu570
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu9342
mod_vvisit_counterWszystkie:113871


Designed by:
pogotowie komputerowe krosno

XXII Niedziela Zwykła 31 sierpnia 2014 r.

1. Jutro rozpoczyna się nowy Rok Szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie nowego okresu pracy – dla dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców, zostanie odprawiona jutro o godz. 8:00. Po Mszy Św. uczniowie pójdą do swoich szkół, aby tam uroczystym apelem rozpocząć nowy Rok Szkolny. Zwracamy się do rodziców
i dziadków z prośbą o pomoc dzieciom i młodzieży w uczestniczeniu w tej Mszy Św., byśmy wspólnie polecali opiece Bożej dzieci i młodzież.

2. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzień ten jest dniem pamięci ofiar wojny i modlitw o pokój na świecie. W liturgii przypada wspomnienie NMP, Królowej Pokoju.

3. Księdzu Prałatowi – z racji przypadających w dniu jutrzejszym imienin życzymy wszelkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa i wielu łask. Jutro godz. 18:00 - Msza Św. dziękczynno – błagalna w intencji dostojnego solenizanta.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed wszystkimi Mszami Św.
W piątek od godz. 16:00 - spowiedź dzieci i młodzieży, z racji rozpoczęcia Roku Szkolnego zaś o godz. 16:30 - Msza Św. dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Św. poświęcenie tornistrów, książek, zeszytów i przyborów szkolnych dzieciom klas zerowych i pierwszych. Zapraszamy dzieci wraz
z rodzicami. Na zakończenie liturgii dzieciom zostanie udzielone
specjalne błogosławieństwo.
W piątek o godz. 17:30 – nabożeństwo poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W piątek od godz. 8:30 - kapłani podążą z posługą sakramentalną do chorych.
W sobotę o godz. 7:30 modlitwa różańcowa w intencji Radia Maryja
i Telewizji Trwam, a następnie Msza Św.

5. Od przyszłej niedzieli dzieci klas trzecich przygotowujące się w tym Roku Szkolnym do Pierwszej Komunii Św., zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Św. z nauką - o godz. 15:00. Po Mszy Św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Niedzielna Msza Św. dla dzieci z pozostałych klas, jak i przedszkolaków będzie odprawiana o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Przypominamy, a jednocześnie serdecznie zachęcamy do udziału w śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny - w niedzielę
o godz. 7:40 i do udziału w Nieszporach o godz. 17:30.

7. Piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu planowana jest na niedzielę – 14 września. W dniu tym, odbędzie się odpust archidiecezjalny, połączony
z dożynkami i modlitwami za rolników. Plan pielgrzymki i uroczystości odpustowych zostanie podany w przyszłą niedzielę.

8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na zakup zeszytów dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również za podręczniki, składane
u Siostry Leoncji.

9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste ustanowienie nowych lektorów dla naszej parafii. W związku z tym
w najbliższą sobotę o godz. 10 odbędzie się zbiórka dla lektorów i kandydatów na lektorów.

10. Od trzeciej niedzieli września Wspólnota młodzieżowa wznowi swoje spotkania, które będą się odbywały dwa razy w miesiącu, w pierwszą i w trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedziele miesiąca gromadzić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem. Podczas adoracji rodzi się więź miłości, która rodzi pragnienia zjednoczenia się z Bogiem.
To zjednoczenie się z Chrystusem pozostaje naszym zasadniczym celem. Spotkanie w trzecią niedziele miesiąca będzie miało charakter biblijno- katechetyczny. Oba spotkania o godz. 19:00. Pierwsze w Kościele, drugie w Sali katechetycznej domu parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują drugiego człowieka, autentycznej wspólnoty a w konsekwencji Boga.

11. Przy wyjściu ze świątyni, bądź w pokoju obok kancelarii jest do nabycia „Gość Niedzielny, oraz dla dzieci - Mały Gość;.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 91

Msze Święte

Msze święte w niedzielę:
6:30, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00, 12:00, 13:00,
15:00, 18:00
Msze święte w dni powszednie:
6:30, 8:00, 15:00, 18:00

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
Poniedziałek – Piątek
9.00 – 11.00
16:00 do 17:30
Sobota
9.00 – 11.00
Więcej informacji tutaj

Sponsorzy: