mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś317
mod_vvisit_counterWczoraj380
mod_vvisit_counterW tym tygodniu697
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4693
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12994
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu11883
mod_vvisit_counterWszystkie:296684


Designed by:
pogotowie komputerowe krosno

I Niedziela Adwentu 29 listopada 2015 r.

1. Niech wyrazem naszego adwentowego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem   w tajemnicy Bożego Narodzenie będzie udział w porannej Mszy Św.          „roratniej”, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty codziennie o godz. 6:30.          W poniedziałki zapraszamy młodzież, a we wtorki i piątki – dzieci.     Podobnie, jak       w latach ubiegłych, dzieci zapraszamy na „roraty” z       lampionami. Zachęcamy rodziców, babcie i dziadków do pomocy dzieciom - w    udziale w Roratach oraz w wykonaniu lampionów. Na roraty zapraszamy dzieci         z wszystkich klas a w sposób szczególny dzieci klas trzecich - przygotowujące   się w tym roku szkolnym do I Komunii Św.

W ostatnim tygodniu adwentu, dzieciom - które będą przybywały na roraty z     najbardziej okazałymi lampionami - zostaną wręczone wyróżnienia.

2. W dzisiejszą niedzielę – pierwszą niedzielę rozpoczynającego się nowego roku      liturgicznego – rozpoczynamy obchód Tysiąc Pięćdziesiątej Rocznicy Chrztu       Polski. Z tej okazji w naszej świątyni przez cały rok podczas niedzielnej      sumy będzie zapalona specjalna świeca, przypominająca światło wiary         przyjęte w 966 r. i przekazywane kolejnym pokoleniom chrześcijan - a        podczas Aktu Pokutnego nastąpi pokropienie wodą świeconą dla        przypomnienia przyjętego przez nas chrztu.

3. Jutro w liturgii przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła – patrona naszej Archidiecezji zaś w piątek - wspomnienie św. Barbary. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed wszystkimi Mszami Św. Spowiedź dzieci - od godz. 16:00. O godz. 16:30 – pierwszopiątkowa Msza Św. dla dzieci a o 17:30 - nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Prosimy rodziców, aby przypomnieli i zachęcili dzieci do przeżywania pierwszych piątków. Najpewniej dzieci skorzystają ze spowiedzi i wezmą udział we Mszy Św. jeśli rodzice przyjdą wraz z nimi.

W piątek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 kandydatów do bierzmowania. Po Mszy prosimy o pozostanie na katechezę.

W sobotę o godz. 7:30 – modlitwa różańcowa a następnie Msza Św. w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu, czyli za dwa tygodnie.

6. Wyrażamy wdzięczność za składane w kancelarii i wpłacane na konto ofiary na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy również za składane do skarbon oraz w pokoju obok kancelarii - ofiary na chleb, który codziennie jest wydawany przy Parafii.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek - dla Kościoła na Wschodzie. Jest już tradycją, że w drugą niedzielę Adwentu w całej Polsce są zbierane ofiary, jako wsparcie polskich parafii na terenach dawnych naszych „Kresów”; a więc na terenie dzisiejszej Litwy, Białorusi, Ukrainy, jak i również Kazachstanu.

8. Dzisiaj na placu przykościelnym można nabywać na stół wigilijny - świece Caritas. Tradycyjnie - świece małe są rozprowadzane po 5 zł., a duże po 15 zł.

Świece, kartki świąteczne i kalendarze, można nabywać dzisiaj, jak i również w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

9.  Organizujemy przedświąteczną zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W związku z rozpoczynającym się Rokiem Miłosierdzia przed kościołem są rozdawane tzw. „Siatki Miłosierdzia”, czyli papierowe torby, które mają mobilizować i przypominać o podjętym zobowiązaniu, obietnicy udzielenia pomocy. Wypełnione zakupami „Siatki”, prosimy o przekazywanie do Parafialnego Punktu Charytatywnego. Siostra Leoncja dyżuruje codziennie od godz. 7:00 do godz. 15:00. W ramach dodatkowej mobilizacji, prosimy o wypełnienie nadrukowanego na „Siatce” formularza danych osobowych. Wezmą one udział w losowaniu nagrody, jaką będzie pielgrzymka.

W sobotę rozpocznie się zbiórka żywności w sklepie „RAST” przy ul. Sybiraków.

10. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

11. Przy wyjściu z kościoła oraz w pokoju obok kancelarii jest do nabycia „Gość     Niedzielny”  a dla dzieci „Mały Gość”.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 152

Msze Święte

Msze święte w niedzielę:
6:30, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00, 12:00, 13:00,
15:00, 18:00
Msze święte w dni powszednie:
6:30, 8:00, 15:00, 18:00

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
Poniedziałek – Piątek
9.00 – 11.00
16:00 do 17:30
Sobota
9.00 – 11.00
Więcej informacji tutaj

Sponsorzy: