Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Uroczyste przeżywanie Pierwszej Komunii św. dnia 17 maja
nie będzie możliwe. W związku z tym nowy termin uroczystości przyjmujemy na 27 września 2020 r.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa – zmieszczone poniżej - jest możliwe indywidualne ustalenie daty Pierwszej Komunii św.

W przypadku pytań proszę o kontakt:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub tel. 89 5262750

Serdecznie pozdrawiam

Ks. Proboszcz Tomasz Stempkowski

 

 

Z dekretu ks. Abpa Józefa Górzyńskiego

"Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

(...) Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

 1. Po Wielkanocy:
  1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany
  i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
  2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
 2. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie
  w niedzielę.
 3. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
 4. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby".