16 października (niedziela), w rocznicę wyboru na Piotrową Stolicę Papieża Polaka Św. Jana Pawła II jest organizowana procesja różańcowa w intencji dzieci i młodzieży.

Procesji będzie przewodniczył o. Szczepan Szpyra SVD.

Procesja ma charakter pokutno-błagalny, dlatego na ramionach będzie niesiony Krzyż, do którego zapraszamy mężczyzn: ojców, dziadków, przyszłych ojców oraz męską młodzież.

W czasie wielkiego kryzysu wiary wśród młodych ludzi przez pokutę i modlitwę chcemy prosić Pana Boga o ratunek, by młode pokolenie odnalazło na nowo sens życia w chrześcijańskim duchu. Dlatego hasłem organizowanych procesji różańcowych w Polsce są słowa: „Święty Janie Pawle II, pomóż nam odnaleźć młodzież dla Maryi i Jezusa!”.

W Olsztynie procesja różańcowa rozpocznie się Mszą Świętą w katedrze pod przewodnictwem o. Szczepana Szpyry SVD o godz. 11.00. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja wyruszy ulicami Olsztyna do kościoła Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15. Na zakończenie zostanie odczytany Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu – ułożony przez bł. ks. Michała Sopoćkę oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

 

 

                                                                Z darem modlitwy i z wyrazami szacunku

                                                                     Urszula Strynowicz

                                                                    W imieniu organizatorów oraz o. Szczepana Szpyry SVD

 

 

Olsztyn, dnia 7 października 2022 r.