Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. (niedziela).

Dziś, kiedy w naszej codzienności napotykamy różne trudności, ogarnia nas zwątpienie czy brakuje sił, potrzebujemy przewodników, którzy pomogą nam zrozumieć Boży zamysł w tym, co nas w życiu spotyka. Bóg w życiu św. Faustyny, a także innych świętych kobiet, okazał im swoje miłosierdzie w niesprzyjających okolicznościach ich życia, także po to, by ostatecznie dać im niebo.

Pragniemy, aby spotkanie polskich kobiet w sanktuarium na Jasnej Górze było okazją do oddania Bogu przez pośrednictwo Jezusa Miłosiernego, Matki Miłosierdzia i św. Faustyny słabości, trudności i kompleksów. Chcielibyśmy, aby czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy był okazją do uczenia się prawdziwej ufności Bogu oraz pozwolił uczestniczkom pielgrzymki wrócić do codziennego życia z decyzją, że chcą ufnie iść za Jezusem, aby wypełnić swoją misję i powołanie.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem (sala o. Augustyna Kordeckiego); godz. 12.10 – konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; godz. 13.00 – świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”; godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 - Modlitwa Różańcowa.

Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym.

 

Program pielgrzymki:

godz. 12.00 – Modlitwa Anioł Pański i wprowadzenie (sala o. Augustyna Kordeckiego)

godz. 12.10 – Konferencja Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

godz. 13.00 świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”.

godz. 13.30 – Ogłoszenia Krajowego Duszpasterstwa Kobiet

godz. 14.00 – Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu)

godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa

 

 

 

                                    bp Wiesław Szlachetka

Delegat Konferencji Episkopatu Polski

  1. Duszpasterstwa Kobiet