Włączając się w ogólnopolską akcję pomocy migrantom prowadzoną przez Caritas Polska, Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozpoczyna zbiórkę darów rzeczowych, które zostaną przekazane do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.


Caritas Archidiecezji Warmińskiej zwraca się do ludzi dobrej woli z prośbą o przekazywanie książek napisanych w językach obcych (przede wszystkim angielskim, hiszpańskim, francuskim, arabskim i językach irańskich), artykułów plastycznych i zabawek dla dzieci (poza zabawkami pluszowymi), kawy, herbaty, słodyczy oraz bielizny i ciepłej odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej.
Prosimy, by przynoszone do nas artykuły spożywcze miały długi termin przydatności do spożycia, a bielizna i odzież dla dorosłych były nowe. Rzeczy dla dzieci mogą być zarówno nowe, jak i używane, o ile są czyste i w dobrym stanie. Tylko takie rzeczy będziemy mogli przekazać do Ośrodka, gdyż obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Książki mogą być oczywiście używane, ale bardzo prosimy, by nie były to podręczniki do nauki języków obcych.
Rozpoczynająca się jesień to czas, który wielu z nas kojarzy się z długimi wieczorami spędzanymi przy kubku gorącej herbaty czy kawy, z dobrą książką w ręce. Chcemy zapewnić taką możliwość odpoczynku również mieszkańcom Ośrodka w Kętrzynie. Książki, artykuły plastyczne, zabawki, kawa, herbata nie są artykułami pierwszej potrzeby i ich zakup trudno zmieścić w budżecie ośrodka. Jednocześnie są to artykuły bardzo cenne dla osób, które całe dnie spędzają na terenie Ośrodka. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji, dostarczeniu mieszkańcom Ośrodka jakiejś formy rozrywki czy możliwości oderwania się od codziennych trosk i dzięki drobnym gestom przyjaznej gościnności uda nam się ułatwić im choć trochę spędzany w zamknięciu czas.
Dary rzeczowe można dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Warmińskiej mieszczącej się w Olsztynie przy ul. Grunwaldzkiej 45 w godzinach pracy placówki (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00, w soboty od 8.00 do 12.00).
Koordynator akcji: Joanna Mackiewicz, kom. 502 407 787.