1. Kościół pozostaje otwarty w ciągu dnia, z zachowaniem wymogu, by nie przebywało w nim więcej niż 5 osób równocześnie. W obecnej sytuacji – odpowiadając na apel władz państwowych – należy pozostać w domu
  i łączyć się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Msze święte pozostają w niezmienionym porządku. Jednak we Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. W tej sytuacji tylko delegacja z rodziny, która wcześniej zarezerwowała intencję.

 

 1. Nadal jest możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia, ale poza godzinami Mszy świętych.

 

 1. Może okazać się niemożliwą spowiedź wielkanocna. Obowiązek ten trzeba będzie odłożyć na później, gdy minie zagrożenie epidemią. W sytuacji granicznej, zagrożenia chorobą lub śmiercią, gdy nie ma możliwości spowiedzi, należy wzbudzić żal za grzechy, motywowany miłością i szacunkiem wobec Boga. Taki żal, zwany doskonałym, gładzi wszystkie grzechy. Później jednak grzechy należy wyznać podczas spowiedzi.

 

 1. Papież Franciszek udziela na czas epidemii odpustu zupełnego następującym osobom:
 1. zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, pracownikom służby zdrowia, rodzinom osób chorych.
 2. umierającym, zwłaszcza gdy nie mogli wyspowiadać się i przyjąć sakramentu namaszczenia chorych oraz Komunii św. w formie Wiatyku.
 • modlącym się przed Najświętszym Sakramentem, odprawiającym także w warunkach domowych: Drogę Krzyżową, różaniec, czytającym przez pół godziny Pismo święte.

Warunkiem uzyskania odpustu jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyznanie wiary, choćby w formie skróconej i spontanicznej np. Wierzę w Ciebie Chryste.

 

 1. Jest nadal możliwa spowiedź indywidualnie w kościele
  i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o telefoniczny kontakt
  z duszpasterzami. Numery telefonów są dostępne
  na naszej stronie internetowej.

 

 1. Nabożeństwo w dni powszednie o 17:30, Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz z okazji Pierwszej Soboty Miesiąca są odwołane.

 

 1. Sprawy kancelaryjne prosimy uzgadniać telefonicznie.